Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU

JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU

JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU – KILKA PORAD DLA UCZNIÓW

 

SAMODZIELNA  NAUKA TO NOWE WYZWANIE

Pomyśl – jeśli opanujesz materiał nauczania dowiesz się nowych rzeczy. Zasłużysz na prawdziwe wakacje, przejście do następnej klasy, ułatwisz sobie naukę w kolejnym roku.

PRACUJ SYSTEMATYCZNIE

Zaczynaj pracę o stałych porach, razem z rodzicami opracuj plan zajęć i przestrzegaj go. Każdego dnia przeznacz czas na naukę nowych rzeczy i na powtarzanie.

PRZYGOTUJ SOBIE STANOWISKO PRACY

Rano zjedz śniadanie. Biurko czy stolik z wygodnym krzesłem w dobrze oświetlonym miejscu, zeszyt, podręcznik, przybory do pisania czy kreślenia, laptop, smartfon czy tablet za pośrednictwem którego komunikujesz się z nauczycielem – to wszystko czego potrzebujesz. Wyłącz telewizor, muzykę, usuń zabawki. Wywietrz pomieszczenie. Zrób kilka głębokich wdechów i wydechów.

RÓB PRZERWY

Pracuj „w trybie lekcyjnym” czyli po około 45 minut nad jednym przedmiotem. Po każdej „lekcji” rób 10- minutową przerwę, podczas której koniecznie wykonaj jakieś ćwiczenia fizyczne lub prace gospodarcze. Po około 3 godzinach zjedz drugie śniadanie i zrób sobie dłuższą 15 – 20 –minutową przerwę. Podczas przerw w nauce koniecznie wyłącz komputer (telefon).  Po obiedzie odpocznij, przeznacz czas na zabawę, ruch, inne zajęcia – pomóż rodzicom, pobaw się z rodzeństwem.

ROZWIJAJ SWOJE PASJE, POZNAWAJ ŚWIAT

Możesz się uczyć nowych rzeczy w inny sposób. Mimo, że pozostajesz w domu, świat stoi przed tobą otworem. Oglądaj programy popularno – naukowe w telewizji. Za pośrednictwem Internetu „zwiedzaj” dalekie kraje lub ciekawe miejsca w Polsce. Czytaj książki i czasopisma. Graj w gry planszowe, rozwiązuj zagadki i krzyżówki. Twórz coś – pisz wiersze czy piosenki, maluj, wyszywaj, wyklejaj,  buduj.

PIELĘGNUJ WIĘZY RODZINNE

Poświęć trochę czasu na zabawę z młodszym rodzeństwem. Włącz się aktywnie w prace gospodarskie. Porozmawiaj (przez telefon) z dziadkami i innymi starszymi krewnymi. Pooglądaj stare fotografie i poproś rodziców, aby ci coś opowiedzieli… Dziękuj za pomoc, zrób coś co sprawi twoim bliskim radość.

 

Data dodania: 2020-03-24 19:26:24
Data edycji: 2020-03-24 19:30:53
Ilość wyświetleń: 640

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej